גירושין – האם ניתן "לסיים יפה" וכיצד אפשר להקל על התהליך?

הליך גירושין

עבור זוגות רבים המילה להתגרש, יוצרת תגובות שליליות ואפילו מעוררת אסוציאציה של מריבות, מלחמות באמצעות עורכי דין של שני הצדדים ועוד. זוגות שחושבים על היחסים שלהם עם ילדיהם ומעוניינים בטובתם, יערכו הליך זה, באופן מכובד, ללא מלחמות מיותרות ובהסכם שישביע את רצון שני הצדדים, כך שגם ילדיהם וגם הם לא ייפגעו בעתיד. יש להימנע מתחושות שליליות ולא לחשוב על הליך הפרידה כהליך שלילי.

לסיים את הגירושין כידידים ולהתחשב בילדים

טובת הילדים, חייבת להיות בראש מעייניהם של הורים המעוניינים לבצע הליך גירושין. חלק מכריע בהליך זה, עוסק בחלוקת הרכוש ושאר הנכסים. עורך דין לענייני משפחה, יוכל לערוך הסכם בפגישה אינטימית בין הזוג, כאשר הוא ישמע את  הצדדים ויבין מה כל אחד מעוניין, כאשר מדובר על חלוקת הרכוש, הכספים, תשלום המזונות, משמורת משותפת והסדרי ראייה, שייראו הוגנים. ישנם עורכי דין לדיני משפחה שהם גם מגשרים ויכולים לחסוך הרבה עוגמת נפש והוצאות כספיות גבוהות שאינן מובילות לשום מקום, מלבד הוספת דלק למדורה.

הסכם גירושין – אופטימיות וגירושין בדרך מכובדת ומהירה

אין צורך לתכנן תוכניות, לחפש דרכים עקלקלות או להתמלא בחרדות, כאשר אתם עומדים לפני הליך כואב כגון גירושין. תוכלו לסיים הליך זה, מבלי לאבד את האמון האחד בשני, להיות אופטימיים ולהישאר ביחסים טובים רק בגלל הילדים. יש לציין, כי מוטב לשוחח כחברים על הבעיות השונות שעשויות לצוץ בילדים,  למצוא את הפתרון היעיל ולהגיע לתובנות משותפות, גם לאחר שתתגרשו. תמיד תזכרו, כי מערכת היחסים בין בני זוג, אינה מסתיימת לאחר הליך הגירושין. הסיבה היא די פשוטה, שני בני הזוג עברו דרך ארוכה יחד, הקימו משפחה והביאו ילדים לעולם. רבים מהזוגות, מגלים תובנה ואת האינטרס שלהם ושל ילדיהם ולכן להתגרש בהסכמה חוסך הרבה מלחמות, כספים רבים והליך מהיר ויעיל שיגרום לבני הזוג שקט נפשי להם ולילדיהם.

הליך גירושין בהסכמה נפוץ בכל העולם

יש לציין, כ בני הזוג שמעוניינים לבצע גירושין בהסכמה, עשויים להיות מיוצגים ע"י עורך דין אחד, כשאר הם גלויים ואף אחד מבני הזוג לא ייגש לתביעה משפטית. מיתר לציין, כי לאחר חתימת ההסכם, הוא יוגש לבית המשפט לענייני משפחה לאישור וחתימה.  הסכם זה של פרידה חוקית ובהסכמה של בני הזוג, נפוצה מאוד באירופה, קנדה וארה"ב. המטרה היא לגשר על הפערים בין בני הזוג ולדאוג באופן נכון וללא פגיעה בילדים ובעתידם.

למה התחיל במלחמות גירושין אם ניתן לפתור אותם בשלום?

יש לדעת, כי ישנם הבדלים מהותיים בהליכי גירושין וכן, ניתן להחליט כיצד הליך זה יסתיים בשלום, מבלי לפגוע בעתידה של כל המשפחה. הדרך הראשונה שמיד עולה בקרב זוגות שנפגעו מחיי הנישואין, בגלל מצבור של רגשות עזים כגון פגיעה, חוסר אמון ועוד, היא לפנות לעורך דין משפחה, על מנת להתחיל במלחמה נגד בן/בת הזוג. זוהי דרך בהחלט מתישה, אשר רק תפגע במי שמעוניין לפתוח במלחמות משפטיות, כאשר אותו בן זוג, יתחיל גם להסית את הילדים, מה שיפגע באופן בלתי הפיך ברגשותיהם ועתידם. הדרך השנייה , היא הטובה ביותר לסיים את ההליך בהסכמה ושלום בין בי הזוג שמטבע הדברים, הם יצטרכו להישאר בקשר, בגלל הילדים שהביאו יחד לעולם.

גירושין בהסכמה מבלי לוותר על זכויותיכם

אין זה אומר כי אם בחרתם בדרך של שלום, על מנת להתגרש באופן מכובד, שעליכם לוותר על זכויותיכם. זו הסיבה כי מדובר בהסכם גירושין. עו"ד לענייני משפחה, אשר מנוסה כבר שנים בהסכמים מסוג זה, יזמן את בני הזוג לשיחה ראשונה, כאשר הוא ירשום לעצמו, את הדרישות של כל אחד מבני הזוג, ייעץ להם וישמור על האינטרסים הכלכליים וטובת ילדיהם. הליך חיוני זה, מהווה רווח נקי, הן מהבחינה הכלכלית. יש לקחת בחשבון, כי אם אחד מבני הזוג או שניהם פותחים במלחמות משפטיות, אין זה אומר כי הם ינצחו, היות וביהמ"ש עשוי אף לפסוק לטובת הצד השני ואז , אחד מבני הזוג, ימצא את עצמו מפסיד במערכה. לסיכום – לא כל מקרה של גירושין, צריך להסתיים בטעם רע או בעוינות של בני הזוג שמעוניינים לפרק את התא המשפחתי, כאשר ניתן לבצע זאת בדרך אחרת שתהיה מקובלת והוגנת בין שני הצדדים.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

לשיחה עם עו"ד דוד ביטון